banner_kayitliste

tsf logo 2015
banner isbanknew

GSB Logo 2015
Türkiye İş Bankası
Şampiyonada Beş Tur Geride Kaldı
DSC 3577Antalya'da gerçekleştirilen ve 1707 sporcunun heyecan dolu mücadelesine sahne olan 2016 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında bugün dördüncü ve beşinci tur maçları oynandı.

5 tur sonunda sporcularımızın puan durumuna göz atalım;

7 yaş genel kategorisinde Çınar Faydaver, Ömer Şarbak ve Egehan Yıldız; kızlar kategorisinde ise İzmirli sporcular Ela Keskinler ve Ezgi Selen Aslan tam puanla altıncı tura giriyorlar.

8 yaş genel kategorisinde altı sporcu eş puanla şampiyonayı lider sürdürürken, kızlar kategorisinde Elif Zeren Yıldız ve Dize Mutlu fire vermeden mücadeleye devam ediyorlar.

270 sporcunun yarıştığı 9 yaş genel kategorisinde Hakan Hasanoğlu, Taha Özkan, Adar Tarhan ve Şahin Ergin puan kaybetmeden şampiyonaya devam ederken, onları yarım puan farkla altı sporcu takip ediyor. 9 yaş kızlar kategorisinde ise şampiyonaya 14. sırada başlayan Mersinli sporcu Nehir Uysal tek başına lider durumda bulunuyor.
 
10 yaş genel kategorisinde Efe Hakan Öztürk ve Kağan Kerem Açıkgöz; kızlar kategorisinde ise İrem Ezra Öz ve Suğra Tepeli, şampiyonanın beşinci turunu tam puanla geride bırakan sporcular oluyorlar.

11 yaş genel kategorisinde yarışan geçtiğimiz yılın şampiyonu CM Işık Can; kızlar kategorisinde ise 2015 Avrupa Okullar Şampiyonası ikincisi WCM Safiye Öykü İnce tam puanla liderlik mücadelesine devam ediyorlar.

12 yaş genel kategorisinde zirvedeki isim 5 puanla Batu Anıl olurken, CM Ahmet Utku Üzümcü ve CM Ekin Barış Özenir yarım puan farkla Batu'yu takip ediyorlar. Kızlar kategorisinde ise WCM Sıla Çağlar puan kaybetmeden şampiyonayı lider götürüyor.

Türkiye Küçükler Şampiyonası 6. turu 27 Ocak Çarşamba günü saat 15.30'da oynanacak.

Tüm kategorilerin ilk dört maçı olmak üzere toplam 48 masanın canlı yayınlandığı şampiyonadan görüntüler için fotoğraf galerisini tıklayınız.
 
Turkish Chess Federation © 2014