banner_kayitliste

tsf logo 2015
banner isbanknew

GSB Logo 2015
Türkiye İş Bankası
Dördüncü Günün Ardından
DSC 4773Antalya'da 24 Ocak Pazar gününden beri devam eden 2016 Türkiye Küçükler Şampiyonasında bugün 6. tur maçları oynandı.

Şampiyonanın geride kalan altı turu sonunda 7 yaş genel kategorisinde mücadele eden Egehan Yıldız rakipleri arasından sıyrılarak puan kaybetmeden zirveye oturmayı başaran sporcu oluyor. Yiğit Emre Suna, Efe Yalçınkaya ve Hasan Melih Ölmez ise yarım puan farkla Egehan'ı takip ediyorlar. Kızlar kategorisinde Ela Keskinler tam puanla birinci sırada yer alırken, onu bir puan farkla altı sporcu takip ediyor.

8 yaş genel kategorisinde tam puanlı sporcular CM Tarık Kabul, Cihan Akif Güngör ve Mert Pehlivan zirveye ortak durumdayken, kızlar kategorisinde Elif Zeren Yıldız bugünü de kazançla kapatarak tek başına liderliğe oturuyor.

9 yaş genel kategorisinde Hakan Hasanoğlu ve Taha Özkan tam puanla yedinci tura lider giren sporcular oldular. Kızlar kategorisinde eş puanlı sporcular Elifnaz Akat ve Nilsu Enç zirveyi paylaşırken Nehir Uysal yarım puan farkla liderlik mücadelesine devam ediyor.

10 yaş genel kategorisinde Efe Hakan Öztürk yedinci tura puan kaybetmeden zirvede girerken; kızlar kategorisinde eş puanlı sporcular İrem Ezra Öz ve Suğra Tepeli, bu tur sonunda da liderliği paylaşmaya devam ediyorlar.

11 yaş genel kategorisinde yarışan CM Işık Can, kızlar kategorisinde ise WCM Safiye Öykü İnce bugünü de kayıpsız kapatarak zirvedeki yerini koruyan sporcular oluyor.

12 yaş genel kategorisinde CM Ahmet Utku Üzümcü, Enes Tanrıverdi, CM Can Haktan Unat ve CM Ekin Barış Özenir sahip oldukları 5.5 puanla zirveyi paylaşıyorlar. Kızlar kategorisinde ise WCM Sıla Çağlar birinci sıradaki yerini koruyarak yedinci tura lider giriyor.

Türkiye Küçükler Şampiyonası 7. turu yarın saat 10.30'da, 8. turu ise 16.30'da oynanacak.

 
Turkish Chess Federation © 2014