banner_kayitliste

tsf logo 2015
banner isbanknew

GSB Logo 2015
Türkiye İş Bankası
Ödül Töreni
DSC 7369Antalya'da düzenlenen ve 81 il ve KKTC'den toplam 2 bin 236 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne olan şampiyonalar sonunda Türkiye'nin Küçük, Yıldız ve Emektar Şampiyonları belli oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen, Türkiye'nin 81 ilinden 7'den 77'ye toplamda 2 bin 236 sporcuyu buluşturan satranç şöleninde dereceye giren sporcular düzenlenen ödül töreni ile kupa ve madalyalarına kavuştu.

Antalya Starlight Otel'de 23 Ocak'ta başlayan ve 29 Ocak'ta son tur maçlarının yapıldığı Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonasında, 9 turluk zorlu mücadelede ter döken sporcuların performanslarının yanı sıra ailelerin heyecan ve coşkuları da renkli görüntüler oluşturdu. Bir haftalık maratonun ardından 199 sporcu Türkiye Küçükler ve Yıldızlar altyapı Ulusal takım havuzuna girmeye hak kazandılar.

"Bu şampiyonalar Türkiye'yi buluşturdu." diyen TSF Başkanı Gülkız Tulay, ilk defa Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar şampiyonalarını aynı anda gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, "Şampiyonalara rekor bir katılım vardı. Türkiye'nin doğusundan batısına 81 ilinden sporcumuz vardı. 2 bin 236 sporcu ve aileleriyle birlikte 5 bin kişilik dev bir buluşma gerçekleştirdik. Şampiyonada kıyasıya bir rekabet, centilmenlik, barış, kardeşlik, birlik, beraberlik ve sporun tüm güzellikleri birlikte yaşandı. Sporcularımızın performansları ve azimleri inanılmazdı." şeklinde konuştu.

"KENDİ REKORUMUZU KIRDIK"

TSF Başkanı Gülkız Tulay, törende yaptığı konuşmada, bir hafta boyunca kocaman bir aile olduklarını kaydederek, "Burada Türkiye'nin tüm güzellikleri vardı. Sporcularımız ülkemizin dört bir tarafından geldiler ve birlikte kocaman, barış dolu bir dünya oluşturdular. Başarı için yarıştılar." dedi.

Şampiyonalara rekor bir katılım olduğunu belirten Tulay, ailelere şampiyona boyunca gösterdikleri ilgi için de teşekkür etti. Satranca gönül veren çocukların aileleri tarafından desteklenmesinin önemine vurgu yapan Tulay, sporcuların bu turnuvada aldıkları derecelere göre uluslararası turnuvalarda Türkiye'yi temsil imkanı kazandıklarını belirtti. Tulay şunları söyledi:

"Sporcularımız aldıkları önemli derecelere göre, uluslararası turnuvalarda ülkemizi, Federasyonumuzun imkanları ile temsil etme hakkı kazandılar. Bu yıl eş puanlı sporcularımızı da ulusal takım havuzuna alacağımız müjdesini paylaşmak istiyorum. Bu şampiyonalarda pek çok ilke de imza attık. Bu yıl ilk kez 81 ilimizin şampiyonalara katılmasını sağladık. Katılımda kendi rekorumuzu kırdık. Üç şampiyonayı aynı anda gerçekleştirme mutluluğunu yaşadık. İlk defa eş puanlı sporcularımızı da sahneye davet edip madalyalarını takdim edeceğiz."

Tulay'ın ardından konuşma yapan FIDE İcra Direktörü Nigel Freeman, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal ve Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü; Antalya'da gerçekleştirilen başarılı organizasyonlar dolayısıyla Türkiye Satranç Federasyonunu ve derece elde eden sporcuları tebrik ettiler.

Açılış konuşmalarının ardından, şampiyon olan ve dereceye giren sporcular protokol üyelerinin takdimi ile kupa ve madalyalarına kavuştu.

Ödül Töreni; Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, FIDE İcra Direktörü Nigel Freeman, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Aşkın Keleş, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihal Temamoğlulları, Kasım Yekeler, İslam Yücel, Mustafa İmamoğlu, Mithat Ertaş ve Serdar Başgül, Disiplin Kurulu Başkanı Tahsin Aktar, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Teknik Kurul Başkanı Gökhan Narman, Eğitim Kurulu Başkanı Ali Özen, Starligt Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Akpınar ve Eşi Şahande Akpınar, ev sahibi İl Temsilcisi Osman Akdoğan ve birçok İl Temsilcisi, sporcular, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Foto Galerimars
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunuşu


tulay
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay


nigel
FIDE İcra Direktörü Nigel Freeman


hacicaferoğlu
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu


umituysal
Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal


nazmigunlu
Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü


DSC 7225
Başkan Tulay; Türkiye Küçükler Şampiyonası Başhakemi  IA Oğuz Cem Akın, Gözlemcisi IA Tugan Ünal, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası Başhakemi FA Özgür Acar, Gözlemcisi FA Yalçın Gergeroğlu, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal ve Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’ye Fidan Sertifikalarını takdim etti.


7yaskız
7 Yaş Kızlar>> 1. Elvin Esma Büyük 2. Ece Naz Sönmez 3. Ezgi Selen Aslan

7yasgenel
7 Yaş Genel >>1. Doruk Öztürk 2. Egehan Yıldız 3. Yavuz Selim Kılınç

8kız
 8 Yaş Kızlar>> Elif Zeren Yıldız 2. Nehir Ertürk 3. Beray Karatiken

 8genel
 8 Yaş Genel>> 1. CM Kerem Erten 2. Cihan Akif Güngör 3. Çağlar Sabahi


9kız 
 9 Yaş Kızlar>> 1. Nilsu Enç 2. WCM Gülcan Sena Kayış 3. Gülin Dönmez


 9genel
 9 Yaş Genel>>1. Taha Özkan 2. Atahan Çolakoğlu 3. Onur Bayhan


10kız 
 10 Yaş Kızlar>>1. Suğra Tepeli 2. İrem Ezra Öz 3. Gülenay Aydın


10genel 
10 Yaş Genel>>Efe Hakan Öztürk 2. Yağız Çınar Akın 3. Süleyman Arda Kabadayı


11kız 
 11 Yaş Kızlar>> 1. WCM Safiye Öykü İnce 2. Nehir Tokat 3. Mihriban Hekimoğlu


 11genel
 11 Yaş Genel>> 1. CM Işık Can 2. Ege Danacı 3. Arda Caberoğlu

12kız 
 12 Yaş Kızlar>> 1. WCM Sıla Çağlar 2. Yağmur Bolu 3. Büşra Özbek


12genel
12 Yaş Genel >> 1. CM Ahmet Utku Üzümcü 2. Enes Tanrıverdi 3. CM Ekin Barış Özenir
 
Turkish Chess Federation © 2014